V pátek 17. listopadu skončil v Brně slavnostním ceremoniálem queer filmový festival Mezipatra. Diváckou cenu vyrobenou studiem DECHEM si odnesl celovečerní debut Ohňostroje (Stranizza d'amuri) italského režiséra Giuseppeho Fiorella.

Projekce snímku Převýchova Cameron Post se přesouvá na čtvrtek 16. 11. od 15:45 v kině Lucerna v Brně. Projekce byla přesunuta z pondělí 13. 11. z technických důvodů. Omlouváme se za případné komplikace a těšíme se ve čtvrtek!

24. ročník QFF Mezipatra v hlavním městě skončil. Festival se ale přesouvá do Brna. Od 10. do 17. listopadu se můžete těšit na projekce toho nejlepšího, co se v queer kinematografii letos urodilo. 

Ve středu 8. listopadu proběhlo slavnostní zakončení 24. queer filmového festivalu Mezipatra, který představil celkem 69 snímků. Během ceremoniálu v kině Lucerna byly uděleny ceny nejlepším filmům.

Sobota a neděle patřila nejen filmům, ale i našemu doprovodnému programu. Kromě diskuzí v rámci Queering the Industry, kde jste se mohli setkat s talentovanými filmovými tvůrkyněmi a tvůrci, jsme společně oslavili festivalový víkend se vším všudy na naší největší party v klubu Planeta Za & Pluto. Mezipatra zatím ale rozhodně nekončí. Co by vás nemělo minout a na jaký film ještě vyrazit?

Jednou z klíčových součástí festivalu je také Industry Program, který se zaměřuje na různé aspekty filmového průmyslu a umožňuje odbornictvu sdílet své zkušenosti a znalosti. Zde vám přinášíme přehled přednášek a debat, které proběhnou 4.–5. 11. v Praze.

Mezipatra jsou prakticky za rohem. Ve čtvrtek začínáme v Praze, a pak vás čeká festival nabitý těmi nejlepšími queer snímky. Stále nevíte ale, na jaký film vyrazit? Pomohou vám ti nejpovolanější z týmu Mezipater, programoví koordinátoři Vadim Kuskov a Viktor Licek.

Filmového festivalu Mezipatra se tradičně účastní filmaři i filmařky z celého světa. I letos se tak můžeme těšit na zajímavé hosty*hostky, kteří osobně představí své snímky a budou k dispozici pro divácké dotazy po projekcích nebo na diskuzích v rámci doprovodného programu. 

Vybírat z 69 celovečerních, dokumentárních a krátkých filmů rozhodně není hračka. Pomohou vám proto ti nejpovolanější – programoví koordinátoři Matúš Slamka a Josef Klimeš. 

Odhalili jsme PROGRAM letošních Mezipater! Téma 24. ročníku festivalu je Na rozcestí, které odkazuje jak na každodenní malá rozhodnutí, tak na velké životní křižovatky. Letos se diváci*divačky mohou vydat na 24 celovečerních a 45 krátkometrážních snímků, jež uvidí na velkém plátně 2. až 9. listopadu v Praze a 10. až 17. listopadu v Brně. Slavnostní zahájení festivalu proběhne 2. listopadu od 19:00 v kině Lucerna se snímkem Ohňostroje.

FaLang translation system by Faboba