Nepřetržitý tanec až do ranních hodin podbarvený těmi nejzářivějšími skákacími tóny – nalaďte se na Mezipatra s nejčerstvějšími zvuky klubové scény. Známé tváře a nové objevy za i před DJským pultem – disco, house, trance, acid, a to vše s drzým úsměvem na tváři.

Místo: Swim
2. 11. / 22:00
Vstupné: 200 Kč (zdarma při koupi vstupenky na zahájení)

Na hlavní party festivalu se vracíme do našeho oblíbeného klubu, kde vás čeká jeden parket pro vzrušující tanec a objevy a druhý pro odpočinek, chill a pomazlení. Naše headlinerka Violet z queer feministického rave kolektivu Mina a labelu Naive naservíruje výběr nápaditého techna, acid housu a spletitých breaků. Doplní ji sety od Microchic, FFFHHH, Ezra Sparks, wyme a lizwiz.

Místo: Planeta Za & Pluto
4. 11. / 23:00
Vstupné: 350 Kč

Jaký je svět queer filmové distribuce? A kdy konečně v kinech uvidíme víc queer filmů? Připojte se k nám na panel, kde se na jednom místě sejdou sales agents a industry odbornictvo, aby společně diskutovali*y o překážkách a příležitostech při distribuci queer filmů v kinech i mimo ně.  Blýská se na lepší budoucnost, nebo filmový průmysl zůstane zaseknutý v minulém století?

Místo: Kavárna Langhans
4. 11. / 13:00
Vstupné: zdarma

Zapojte se do upřímných konverzací, kde své zkušeností sdílejí tvůrci*tvůrkyně, jejichž osobní i umělecká témata spočívají v queerness, disabilitites a schopnosti vyprávět příběhy. Společně chceme upozornit na význam reprezentace a způsobů zobrazování queer lidí se zdravotním postižením v mainstreamové kultuře.

Místo: Kavárna Langhans
4. 11. / 16:30
Vstupné: zdarma

Brunch, drag a filmové queer novinky. Dovedete si představit lepší program na nedělní ráno? Krátkometrážní snímky bývají startovním bodem i pro ty největší kariéry. Již tradičně své přístupy k ošemetným výzvám krátkometrážní formy přiblíží režisérstvo nejvýraznějších snímků v soutěži krátkých filmů.

Místo: Kavárna Langhans
5. 11. / 11:30
Vstupné: zdarma

Queer tvůrci*tvůrkyně mohou mít různé názory a perspektivy, ale společným prvkem často bývá touha po autentické reprezentaci a odstranění stereotypů. Queer komunita není monolitická, a také queer umělci*umělkyně mají různé přístupy a cíle. S jakými překážkami se musí vypořádat k dosažení těchto cílů?

Místo: Kavárna Langhans
5. 11. / 14:30
Vstupné: zdarma

O zakončení pražské části festivalu se postará trio DJs, díky kterým si harmonii festivalu odnesete s sebou. Hořkosladkým závěrm vás provede oblíbená popová hvězda Princezna Víčko z viah, Pablo Gardú a rezidentka Vitaminu Nill Garçon.

Místo: Kavárna Lucerna
8. 11. / 21:00
Vstupné: zdarma

Rozehřejte se na brněnském festivalu už od jeho samého začátku! Zahajovacím večerem nás provede drag queen Ivory Divine, která nás okouzlí také svým vystoupením. Následovat bude oceňovaný film Blue Jean a až se znovu otevřou dveře kinosálu, vstoupíte do kouzelného party světa. Od 21:30 na vás čekají dvě DJ stage a tanec až do rána.

Místo: Kino Art
10. 11. / 19:00
Vstup na film: 150 Kč | Vstup na party: 150 Kč. Pro ty, kteří mají vstupenku na film je party zdarma.

Kluci s holkama? Ne! Přece kluci s klukama a holky s holkama. Přijďte poznat lásku svého života nebo jen někoho, s kým se v sychravém podzimním počasí tolik nezchladíte. Třeba prožijete svou písničku života právě s tím druhým, proto se přihlaste na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Místo: Kino Cit
11. 11. 16:00 kluci | 18:00 holky
Vstupné: 0 Kč

Tento rok zařazujeme speciální speed dating pro ty nebinární z nás. Přihlašte se na akci, která vám může změní život na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Místo: Kino Cit
12. 11. / 14:00
Vstupné: 0 Kč

Jaké je postavení queer osob v ČR? Na to se snaží odpovědět výzkum z roku 2022 Být LGBTQ+ v Česku. Výsledky výzkumu představí jeho autoři Michal Pitoňák a Marcela Macháčková. Nad výsledky budeme diskutovat, zejména se zaměřením na specifické výzvy, kterým čelí jednotlivé skupiny LGBTQ+ osob - podíváme se na jevy, s kterými se více setkávají gay muži, či s čím se musejí více vypořádávat nebinární či trans osoby, s čím ženy. Důraz dáme také na význam těchto aspektů na duševní zdraví queer osob.

Michal Pitoňák je výzkumný pracovník, který působí v Národním ústavu duševního zdraví a je předsedou spolku Queer Geography. Dlouhodobě se věnuje tématu menšinového stresu.

Marcela Macháčková je psycholožka, lektorka genderu a sexuality na školách, a taktéž výzkumnice, nyní na PedF UK."

Místo: Kino Scala
12. 11. / 16:00
Vstupné: zdarma

Každý trans příběh je jedinečnou, nesmírně bohatou, trnitou i krásnou zkušeností - cestou k sobě. Cestou, která odkrývá pravdu jak u nás samých, tak i v okolí, ve kterém žijeme. S našimi hosty si budeme povídat o přijetí i nepřijetí, o boji i poddání se, o strastech i radostech, o lásce i nenávisti - prostě o všem možném, s čím se my, trans lidé, v našich neobvyklých životech potýkáme. Co nás na životě v naší zemi těší a co nás štve? Co bychom rádi změnili? Lenka Králová vás zavede do světa, kde být trans není pastí, ale příležitostí. 

Místo: Artbar Druhý pád
14. 11. / 18:00
Vstupné:  dobrovolné

Za chladnějšího počasí vás rádi přivítáme do naší hřejivé náruče plné vtipu. Během večera se můžete těšit na skupinu stand up komiku, kteří si říkají Hranice humoru. Věří, že humor má přesahovat a bořit všechny hranice.Tahle parta pochází z Brna a jejich první vystoupení se konalo několik let zpátky právě na našem festivalu! Proto je s radostí znova přivítáme v našem doprovodném programu.
Přijďte se společně pobavit a zasmát nad humorem suchým tak, že u vstupu budou k mání lubrikační gely! Uslyšíte úplně nové stand upy, uvidíte úplně nové komiky, zažijete nezažívatelné!

Místo: Artbar Druhý pád
Datum: 16.11. / 18:00
Vstupné: 100 Kč

Přidejte se k nám na nezapomenutelnou závěrečnou párty v rámci queer film festivalu. Večer bude prostoupený atmosférou disca, které vás vtáhne do tanečního víru.
Těšit se můžete na bohatší line up interpretů, kteří dodají párty ještě větší taneční náboj. A aby toho nebylo málo, chceme vidět všechny vás v co nejvíce slavnostním disco oblečení, abychom společně oslavili ducha svobody, který je spojen se 17. listopadem! A že teda svobodní jsme :). Těšíme se na vás a pořádně blýskavou svobodnou párty!

Místo: Fléda
17. 11. / 22:00
Vstupné: do 23:00 za 150 Kč, od 23:00 za 250 Kč

FaLang translation system by Faboba